Get Adobe Flash player

Urząd Gminy Zbuczyn
ul. Jana Pawła II 1
08-106 Zbuczyn
tel/fax 25 641 63 90
skrzynka epuap:
URZĄD GMINY ZBUCZYN
8f965xkdqd

Dowiedz się więcej

bip2

zamowienia

 sesja rady na zywo

harmonogram odbioru odpadow m

 

Gra o Historii Zbuczyna

(wersja do druku)

gra 1

 

 

 

Środowiskowy Dom Samopomocy w Tchórzewie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie był organizatorem konferencji z okazji Dnia Osoby Niepełnosprawnej. Honorowy patronat nad imprezą, która odbyła się 3 grudnia br. objął Wójt Gminy Zbuczyn Tomasz Hapunowicz.

Wydarzenie rozpoczął występ artystyczny w wykonaniu zespołu z Brwinowa pn. Dominik Strzelec - Bend działającego przy Domu Pomocy Społecznej Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej oraz uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Tchórzewie.

Podczas konferencji zostały zaprezentowane wykłady poświęcone problematyce osób niepełnosprawnych. O zaspakajaniu potrzeb dorosłych osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz z zaburzeniami psychicznymi na przykładzie Środowiskowego Domu Samopomocy w Tchórzewie mówiła psycholog Krystyna Strukowicz. Następnie psycholog Joanna Ługowska przedstawiła wykład odnośnie wsparcia rozwoju dziecka z niepełnosprawnością. Jaki jest wpływ żywienia na choroby cywilizacyjne wyjaśniała mgr pielęgniarstwa, nauczyciel CKZiU w Siedlcach Luiza Marzęcka-Strzałek. Na zakończenie spotkania dyrektor Hospicjum Domowego dla Dzieci ks. Paweł Siedlanowski przedstawił referat „Niech liczy się każdy dzień. Hospicjum to też życie”.

 

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców osób niepełnosprawnych ale także osób na co dzień zajmujących się osobami niepełnosprawnymi i ich rodzinami.

 

Videorelacja z konferencji

 

Na skróty

nowy nr tel

wybory2020a

wybory do sejmu i senatu 2019