Get Adobe Flash player

Urząd Gminy Zbuczyn
ul. Jana Pawła II 1
08-106 Zbuczyn
tel/fax 25 641 63 90

Dowiedz się więcej

zamowienia

zbn

energy

LOGOpodlasie 24

Stowarzyszenie Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku informuje, iż zakończyło realizację projektu „W matematycznym rytmie po okolicy" dla uczniów klas I-III gimnazjum. Projekt był realizowany od lutego do lipca 2011 roku. Uczestnicy projektu poznawali Krzesk i pobliskie miejsca, gminę Zbuczyn, powiat siedlecki i region Mazowsze w różnorodny sposób. Projekt był realizowany przez Stowarzyszenie Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku w partnerstwie z Gminą Zbuczyn.

Tematyka zajęć matematycznych, geograficznych, językowych oraz informatycznych dotyczyła przede wszystkim problematyki regionalnej. Uczniowie zdobywali wiedzę na temat najbliższej okolicy uczestnicząc w rajdach rowerowych. W lipcu uczniowie wzięli udział w dwudniowej wycieczce po Mazowszu.

Zajęcia geograficzne, które prowadziła pani Ewa Krypa odbywały sie w budynku szkoły lub w terenie, w zależności od pogody. Młodzież uczyła się czytania, interpretacji i analizy informacji zamieszczonych na mapach oraz sposobów zastosowania map w życiu codziennym. Zajęcia w terenie miały na celu wykonanie dokumentacji fotograficznej dotyczącej ciekawych miejsc i zabytków.

Na zajęciach matematycznych, pod okiem p. Anny Pomikło, uczestnicy projektu kształtowali umiejętności w zakresie zdobywania, gromadzenia, analizowania, opracowania i prezentacji danych statystycznych o mieszkańcach wybranych miejscowości Gminy Zbuczyn. Poprzez liczne zadania młodzież poznawała swoją okolicę i region Mazowsze ze strony społecznej i gospodarczej.

Przydatność języka angielskiego w życiu codziennym ukazała uczniom p. Małgorzata Krypa. Na zajęciach języka angielskiego uczniowie poszerzali zasób słownictwa m.in. o określenia związane z matematyką, przyrodą oraz informatyką. Młodzież opisywała Krzesk oraz inne miejsca w gminie Zbuczyn wykorzystując znajomość języka obcego.

Pomimo różnorodności działań, jednak najbardziej atrakcyjne dla uczniów była wycieczka. Uczestnicy projektu mieli okazję zwiedzić Muzeum Papiernictwa w Konstancinie, w którym odbyli warsztaty z czerpania papieru. Ciekawym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Nauki „Kopernik", gdzie uczniowie mieli szansę przeprowadzić ciekawe doświadczenia na ponad 350 eksponatach. Co więcej, młodzież zwiedziła Twierdzę w Modlinie. W Ogrodzie Botanicznym w Powsinie uczniowie mogli podziwiać setki gatunków roślin- od polskich zagrożonych wyginięciem po tropikalne ogrody pod szklarniami.

Na skróty