Get Adobe Flash player

Urząd Gminy Zbuczyn
ul. Jana Pawła II 1
08-106 Zbuczyn
tel/fax 25 641 63 90
skrzynka epuap:
URZĄD GMINY ZBUCZYN
8f965xkdqd

Dowiedz się więcej

bip2

Deklaracja

zamowienia

 sesja rady na zywo

harmonogram odbioru odpadow m

 

Gra o Historii Zbuczyna

(wersja do druku)

gra 1

 

 

 

 

 

Środowiskowy Dom Samopomocy Typu ,, A i B ” w Tchórzewie
Gmina Zbuczyn
czynny od 8.00-16.00 zaprasza

 

Środowiskowy Dom Samopomocy w Tchórzewie jest ośrodkiem wsparcia dziennego dla osób dorosłych, przewlekle psychicznie chorych oraz niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu głębokim, znacznym i umiarkowanym, a także z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, jeżeli jednocześnie występują inne zaburzenia, zwłaszcza neurologiczne. Dom jest usytuowany na obrzeżach wsi Tchórzew zapewniający bezpieczeństwo i spokój uczestników. Jest pozbawiony barier architektonicznych oraz wyposażony w udogodnienia umożliwiające funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym (winda). W skład budynku wchodzi parter i piętro. Budynek wyposażony jest w 6 pracowni, jadalnię, salę ogólną, pokój do indywidualnego poradnictwa psychologicznego, pokój wyciszeń, pokój kierownika, pokój socjalny oraz łazienkę z natryskiem, trzy toalety, osobno dla mężczyzn i kobiet oraz dla personelu.

Celem funkcjonowania placówki jest wsparcie uczestników w przezwyciężaniu trudnych sytuacji życiowych. W ŚDS Tchórzew organizowane są treningi funkcjonowania w codziennym życiu i treningi spędzania czasu wolnego. Oferujemy pomoc psychologa i rehabilitanta. W ŚDS funkcjonują pracownie w których uczestnicy rozwijają swoje zdolności i zainteresowana: pracownia artyterapii i zajęć technicznych, pracownia kulinarna i gospodarstawa domowego, pracownia ogrodniczo- edukacyjna, pracownia komputerowo-medialna, pracownia terapeutyczno- relaksacyjna, pracownia usprawniania ruchowego. Środowiskowy Dom Samopomocy w Tchórzewie świadczy pomoc w załatwianiu spraw urzędowych i dostępie do niezbędnych świadczeń zdrowotnych. Zapewnia także gorący posiłek w ramach treningu kulinarnego, który uczestnicy przygotowują pod nadzorem terapeuty. W ramach integracji świętujemy imieniny i urodziny, Święta Wielkanocne, Boże Narodzenie i inne imprezy okolicznościowe. Uczestnicy biorą udział w organizowanych wyjazdach edukacyjnych, piknikach i konkursach. np. konkurs boccia, konkurs na najlepszą potrawę z wybranego warzywa, konkurs plastyczny, turniej tenisa stołowego zajmując miejsca i wyróżnienia. W listopadzie 2019 r. mieli okazję wyjechać na uroczystą Galę do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie gdzie odebrali wyróżnienie za pracę plastyczną w konkursie zorganizowanym przez PFRON. Uczestnicy korzystają z zajęć teatralnych, a swoje umiejętności prezentują na scenach np. Miasta Siedlce czy Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie gdzie występowali na konferencji zorganizowanej z okazji Dnia Osoby Niepełnosprawnej w grudniu 2019 r. czy okolicznej społeczności poprzez wystawienie jasełek po uroczystej sesji Rady Gminy Zbuczyn

Placówka współpracuje z wolontariuszami, którzy chętnie odwiedzają nasza placówkę edukując uczestników poprzez śpiew, taniec, grę na instrumencie. Współpracujemy z organizacjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych, innymi placówkami np. w styczniu bieżącego roku odwiedzili nas uczestnicy ŚDS Siedlce gdzie wspólnie bawiliśmy się na balu karnawałowym na którym obowiązywał odpowiedni strój.

Mieszkańcy Gminy Zbuczyn i Wiśniew mają zapewniony bezpłatny transport z miejsca zamieszkania do ŚDS Tchórzew. Podczas podróży opiekę sprawuje pedagog.
Do Środowiskowego Dom Samopomocy Typu ,, A i B ” w Tchórzewie przyjmowane są osoby z Gminy Zbuczyn, Wiśniew, Mordy.


Skierowanie do Domu następuje w drodze decyzji administracyjnej wydanej przez Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbuczynie. Tel. 25 6416-321. Osoby z Gminy Wiśniew i Mordy składają wniosek do właściwego według miejsca zamieszkania ośrodka pomocy. Istnieje możliwość odwiedzin naszej placówki. Serdecznie zapraszam do kontaktu, dysponujemy jeszcze kilkoma wolnymi miejscami.

Oferta Środowiskowego Domu Samopomocy
W celu poprawy sprawności psychofizycznej uczestników, ich zaradności życiowej oraz lepszego ich funkcjonowania w społeczeństwie świadczone są usługi w ramach indywidualnych lub grupowych treningów samoobsługi i treningów umiejętności społecznych polegających na nauce, rozwijaniu lub podtrzymaniu umiejętności w zakresie czynności dnia codziennego i funkcjonowaniu w życiu społecznym. Uczestnicy Domu pod nadzorem terapeutów i innych specjalistów mogą korzystać z nowo wyremontowanych i wyposażonych pracowni:

> komputerowo – edukacyjnej,
> kulinarnej,
> plastyczno-artystycznej,
> rehabilitacyjnej,
> gospodarstwa domowego i ogrodnictwa.

Przewidziane są również spotkania oraz wyjazdy integracyjne.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w Środowiskowym Domu Samopomocy w Tchórzewie prosimy o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zbuczynie ul. Jana Pawła II 1, 08-106 Zbuczyn, tel. 025 641 63 21, 668 413 122, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub z Panią Krystyną Chojecką – Kierownikiem Środowiskowego Domu Samopomocy w Tchórzewie tel. 796 551 158 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Na skróty

Zbuczyn dzisiaj 2021 Copy

nowy nr tel

Spis logo 150x150