Get Adobe Flash player

Urząd Gminy Zbuczyn
ul. Jana Pawła II 1
08-106 Zbuczyn
tel/fax 25 641 63 90
skrzynka epuap:
URZĄD GMINY ZBUCZYN
8f965xkdqd

Dowiedz się więcej

bip2

Deklaracja

GM Zbuczyn e urzad150x70

zamowienia

 sesja rady na zywo

harmonogram odbioru odpadow m

 

Gra o Historii Zbuczyna

(wersja do druku)

gra 1

 

 

 

Aktualności

Rusza pierwszy nabór wniosków o wsparcie na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw w ramach działania "Współpraca". Pomoc finansowana jest z budżetu PROW 2014-2020. Dokumenty można składać od 29 marca do 12 maja 2021 r. w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Czytaj więcej...

Informujemy, że od 16 kwietnia 2021 roku Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej rozpoczyna nabory wniosków z następujących zakresów tematycznych:

Termin naborów: 16.04.2021-29.04.2021 r. do godz. 16.00.

Szczegóły dotyczące naborów są opublikowane na stronie www.lgdsiedlce.pl, (zakładka LSR -> NABORY WNIOSKÓW i ICH WYNIKI -> NABORY WNIOSKÓW 2021).

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo W Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk szukamy odpowiedzi na pytanie, jak pandemia wpłynęła na Państwa życie: rodzinne, zawodowe, społeczne. Dlatego ponownie zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc o podzielenie się z nami informacjami o tym, jak pandemia wpłynęła na Wasze życie. To już IV etap badań - poprzednie były prowadzone w kwietniu, czerwcu
i wrześniu 2020 roku, a ich efektem była [publikacja].

Czytaj więcej...

Wójt Gminy Zbuczyn informuje, że opiekę nad odłowionymi bezdomnymi zwierzętami z terenu Gminy Zbuczyn zapewnia Pan Marian Drewnik, prowadzący Schronisko dla zwierząt " HAPPY DOG" w miejscowości Nowa Krępa 28, 08-460 Sobolew.

 

Mieszkańcy gminy Zbuczyn proszeni są o dostarczenie CZYSTEGO styropianu do siedziby Gminnej Spółki Komunalnej Sp. z o.o. przy ul. Starowiejskiej 104 w Zbuczynie, w godzinach 8°°- 15°°.

Czytaj więcej...

zaproszeniedo udziau w Konkursie m

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVIII Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne to jedno z wielu działań prewencyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, których celem jest poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo Sołtysi, z okazji Dnia Sołtysa proszę przyjąć najszczersze gratulacje i podziękowania za pracę na rzecz lokalnych społeczności.

czytaj więcej

Starosta Siedlecki informuje, że od dnia 15 marca 2021 r. zostaje wznowione stacjonarne udzielanie porad w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu siedleckiego.

Czytaj więcej...

v11.konkurs kol gospodyn wiejskich logotypZapraszamy do udziału w konkursie Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Zbuczyn.

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP organizowany jest przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 

Czytaj więcej...

Wnioski o pomoc złożone w ramach PROW 2014 - 2020 i pozostawione bez rozpatrzenia w związku z covid19 muszą być niezwłocznie uzupełnione. Trwają prace legislacyjne nad zmianą przepisów dotyczących biegu postępowań prowadzonych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wprowadzonych w związku z pandemią Covid-19. Wprowadzone w kwietniu 2020 r. przepisy pozwalały m.in. na:

- pozostawienie wniosku bez rozpoznania po uprzednim wezwaniu wnioskodawcy do przedstawienia dowodów na spełnienie warunków otrzymania wsparcia,

- przywrócenie terminu w toku postępowania w sprawie przyznania pomocy.

Czytaj więcej...

URZĘDOWY OBOWIĄZEK REJESTRACJI Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Warszawie Oddział w Siedlcach informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 7 września 2020 r. ( Dz. U. z 2020 r. poz.1592) podmioty, które uprawiają , magazynują , pakują sortują, wprowadzają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub przemieszczają na terytorium RP  bulwy ziemniaków , w tym z przeznaczeniem do innych państw członkowskich Unii Europejskiej lub państw trzecich , muszą być wpisane do urzędowego rejestru podmiotów profesjonalnych , prowadzonego przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Czytaj więcej...

W związku z licznymi pytaniami mieszkańców Gminy o możliwość złożenia wniosku w programie „Czyste Powietrze” uprzejmie wyjaśniamy, że obsługa programu „Czyste Powietrze” prowadzona jest przez:

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
Wydział Zamiejscowy w Siedlcach

Adres: ul. Asłanowicza 18, 08-110 Siedlce
tel. (25) 640 43 60, fax (25) 640 43 65

Czytaj więcej...

Na skróty

Zbuczyn dzisiaj 2021 Copy

Gminny Punkt Spisowy s

RAPORT O STANIE GMINY